Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Стереотипи життя у Польщі

25 серпня 2020

Стереотипи життя у Польщі

Багато людей, що їдуть на роботу/навчання до Польщі переживають стрес у зв’язку з тим, що чують різні речі про поляків, в тому числі їхнє відношення до українців.

Пропоную розвіяти найпопулярніші стереотипи:

1. Заробітчани отримують величезні зарплати

Дуже популярний стереотип серед тих, хто не був за кордоном на роботі. Насправді заробітні плати досить низькі – 2600 PLN/місяць за 6-денну роботу по 8-12 годин, як правило важкої праці.

2. Поляки упереджено ставляться до українців

Це далеко не так, оскільки поляки цінують працьовитість, тому наших людей раді у себе приймати. Крім того, доки ви самі не підіймаєте тему історії (особливо в розмові зі старшими людьми), ніхто про це навіть не подумає. Упередженого ставлення можна очікувати тільки у випадку, коли ви самі налаштовані упереджено.

3. На навчання за кордон виїжджають тільки найрозумніші

Для навчання у Польщі середній бал атестату повинен бути не нижче 8, тобто не обов’язково навіть бути відмінником. А результати ЗНО взагалі не відіграють ніякої ролі.

4. Польська мова звучить як суцільне шипіння

У польській, справді, є багато шиплячих звуків, але це вимовляється не так, як це «пшекають» ті, хто жодного разу не чув як говорять поляки.

Це далеко не усі стереотипи, але сподіваюсь, що покрокове їх розвіяння стане великим кроком до покращення розуміння між нашим народами та ефективності інтернаціонального спілкування.

 


повернутися до списку