Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Продаж державних земель затримається на п’ять років. Будуть винятки.

09 червня 2017

Польський уряд прийняв проект закону про обіг землі, який обмежує можливості купівлі. Таким чином хоче скоротити спекуляцію землею.

- Земля агрокультурного призначення буде, перш за все, використовувана селянами і давати сільськогосподарську продукцію. Спекулятивна діяльність буде обмежена, може і зовсім ліквідована спекуляція землею, - каже міністр сільського господарства і розвитку села Кшиштоф Юргель (Krzysztof Jurgiel).

Земля, головним чином, буде призначатися для індивідуальних фермерів – фізичних осіб, які володіють до 300 га землі і протягом п’яти років особисто замаються сільським господарством.

Земля, якою розпоряджається Агенція Сільськогосподарської Нерухомості, не буде продаватися протягом п’яти років, але може бути віддана в оренду. Винятком може бути продаж під інвестиційні проекти або житлове будівництво.

Якщо хтось придбає землю, відповідно до нових правил, то не зможе її продати чи здати в оренду протягом наступних 10 років і змушений буде проводити на ній сільськогосподарську діяльність. У виняткових випадках, операції з нею можна буде здійснювати за рішенням суду.

А якщо особа, що не займалася сільським господарством захоче придбати землю, то змушена буде звернутися до голови Агенції Сільськогосподарської Нерухомості і довести, що вона зможе бути хорошим фермером і дійсно оселиться на території тієї гміни, де купить землю.

 

 

Джерело: Olędzki D. Sprzedaż ziemi państwowej wstrzymana na pięć lat. Będą wyjątki // Pokskieradio.pl - 25.02.2016   

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку