Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Єврорегіон «Дністер» заручився підтримкою Посольства України в Молдові

01 лютого 2017

31-го січня відбулася зустріч делегації Єврорегіону «Дністер» (Вінницька область і райони Молдови) у Посольстві України в Кишиневі. Делегацію очолив голова Єврорегіону, голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк. Приймав гостей Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова Іван Гнатишин. Сторони обговорили перспективи співпраці в рамках Єврорегіону «Дністер». Дипломатам наочно було презентовано роботу транскордонної організації.

– За весь час роботи Єврорегіон реалізував 25 проектів на суму понад 15 млн. гривень. Ще дуже багато проектів було розроблено, але не завжди вдавалося вигравати грант. Команда Єврорегіону «Дністер» активно продовжує грантову діяльність організації, яка дозволяє залучати більше ресурсів для реалізації проектів і програм розвитку території Єврорегіону, – зазначив С.Татусяк.

Виконавчий директор Єврорегіону «Дністер» Андрій Кавунець поінформував посла про нові проекти організації.

– З лютого 2017 року Єврорегіон «Дністер» починає реалізацію нового проекту під назвою «Транскордонна мережа інноваційного сільського господарства» в рамках фінансування програми ЕаРТС Європейського Союзу. Територією проекту є Вінницька область, центральні і північні райони Молдови, – розповів А. Кавунець.

Свої пропозиції та бачення розвитку україно-молдовських відносин Івану Гнатишину висловили і голови районів Молдови. Вони, зокрема, наголошували на проблемах будівництва мостів на переходах Бронниця-Унгурь та Косеуць-Ямпіль; на екологічному стані річки Дністер; спорудженні очисних споруд на річці; налагодженні контактів з Придністров'ям.

За підсумками розмови Посол України в Республіці Молдова Іван Гнатишин висловив бажання відвідати райони Молдови, щоби вивчити їхні потреби наочно.

– Упевнений, в такому форматі ми зможемо обговорити безліч питань, які стосуються розвитку територій України і Молдови шляхом активного співробітництва. … Кишинів дуже комфортне місто, але я бачу, що потрібно відвідувати райони Молдови, і я готовий до цього, – сказав І.Гнатишин.

Завершилася зустріч обговоренням проектів з розвитку спільної транспортної інфраструктури, підтримки малих і середніх підприємств у процесі адаптації до норм та стандартів європейського ринку. А також – питанням розширення географії Єврорегіону «Дністер», зокрема, шляхом залучення до його діяльності прилеглих районів Придністровського регіону Молдови.


повернутися до списку