Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Польський фонд «Братерство» роздав дітям Вінниччини «миколайчики»

21 грудня 2016

 

19-20 грудня на Вінниччині перебували представники Малопольської фундації польсько-українсько-словацької дружби «Братерство» Івона Романяк та Владислав Крейчи. Організація є кількарічним партнером і другом МГО «Україна-Польща-Німеччина», зокрема її Вінницького обласного осередку.

Цього разу польські колеги прибули до Вінниці з приємною місією: привітати тутешніх дітлахів з Днем Миколая і вручити подарунки від імені святого. Пані Івона розповіла, що ідея зібрати подарунки до Дня Святого Миколая виникла ще восени, коли діти переселенців та воїнів АТО з Вінниччини гостювали польському місті Криниця-Здруй.

– Під час цих зустрічей вони говорили про те, чого їм бракує в Україні. Оскільки між польськими та українськими дітьми встановилися добрі стосунки, польські дітлахи захотіли й надалі допомагати українським дітям. Вони організували акцію «Миколаївка» – зі збору подарунків. Польські діти приготували подарунки для українських дітей, а українські діти зробили своїми руками сувеніри для польських дітей, - розповіла І.Романяк.

Разом з головою ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексієм Гавриловим в офісі Товариства гості зустрілися з дітьми учасників АТО, яким роздали солодощі та інші презенти. До привітань так долучилися голова ГО «Вінницький Батальйон Волонтерів» Андрій Сірак та голова ГО «Об'єднання переселенців зі Сходу України та Криму» Наталія Парамонова. Саме А.Сірак своїм коштом привіз пакунки з гостинцями з Польщі в Україну.

– Я з неймовірною радістю хочу сказати, що маю честь бути знайомим із пані Івоною Романяк, Президентом правління фундації «Братерство» з м.Краниця-Здруй. Ця неймовірно добра та чуйна жінка передала для дітей воїнів АТО понад 30 комплектів новорічних подарунків, солодощі, книжки, одяг та взуття для малечі! Пані Івона робить дуже багато для дітей з України, для хлопців у АТО, для нас, підтримуючи від імені братського польського народу, - сказав А.Сірак.

Згодом подарунки від Миколая отримали й маленькі представники полонійних організацій Вінниччини та юні парафіяни католицької школи.

– Були помічниками Святого Миколая. Гарна зустріч відбулася в офісі МГО «Україна-Польща-Нiмеччина» с дітьми з центру «Полонія». Велике задоволення діти отримали від подарунків і солодощів. А виконані ними польські колядки створили святковий настрій, - поділився В.Крейчи.

Також цього дня Івона Романяк та Владислав Крейчи завітали до Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та поїхали до малечі села Майдан Вінницького району. Наступного дня, 20 грудня, подарунки від польських помічників Св.Миколая отримували вихованці дитячого будинку «Гніздечко» м.Вінниці.  Скрізь за гостинці діти дякували своїми віршами, піснями, міні-постановками.

Загалом було подаровано понад півтори сотні презентів-«миколайчиків». Олексій Гаврило подякував польським партнерам за активну допомогу дітям Вінниччини.

– Я вдячний фундації «Братерство» за їхню небайдужість, за те, що організовують для дітей України, і Вінниччини зокрема, цікаве дозвілля, дають можливість подорожувати і напередодні новорічних свят влаштували їм такий сюрприз, - сказав О.Гаврилов. 

Сторони домовилися, що протягом січня-лютого до Польщі поїдуть чотири групи вінницьких дітлахів, а влітку наступного року фундація «Братерство» спільно з Товариством  організує приїзд польських дітей до Вінниччини.


повернутися до списку